Tip de Redactie
Luister Radio
Luister via deze knop mee.
Kijk TV
Kijk via deze knop mee.
Inhoud bewerken

© 2025 RTV Zulthe

Organisatie Nienoord-500 mikt begin juli op 20.000 bezoekers

Deel op Facebook

De festiviteiten rond 500 jaar Nienoord trekken in het weekeinde van vrijdag 4, zaterdag 5 en zondag 6 juli 20.000 bezoekers naar het landgoed in Leek. Dat is de verwachting van de Leekster citymanager Johan Lindeman die optreedt als coördinator van de feestelijke activiteiten.

Lindeman was te gast in de uitzending van ‘Politiek op zaterdag’. Met subsidie van de gemeente Westerkwartier (110.000 euro) en provincie Groningen (35.000) euro is volgens hem een jubileumprogramma opgesteld dat klinkt als een klok. Hij zei ervan overtuigd te zijn dat de opzet van de organisatie om in drie dagen 20.000 bezoekers naar het landgoed te trekken, zal slagen.

Er zijn onder meer optredens van Bert Solo, Manouche Swing met gastviolist Don Hofstee en het Rosenbergtrio (op vrijdag). Zaterdagavond is de beurt aan zanger Jannes en coverband Vangrail. De zondag wordt afgesloten met een dienst in de kerk van Midwolde en een historische dag.

Summerproat

In de uitzending nodigde burgemeester Ard van der Tuuk de inwoners van Westerkwartier uit voor het jaarijkse midzomerfeest Summerproat dat de gemeente organiseert op donderdagavond 3 juli van zeven uur tot half tien.

Beluister hier de uitzending van 21 juni 2025

Advertentie

Gerelateerde berichten

Log hier in