1036 huishoudens in Noordenveld hebben al gebruik gemaakt van de energietoeslag vanuit het Rijk. Daarmee is er ruim 1,3 miljoen euro uitgekeerd.
Wethouder Alex Wekema (PvdA/GroenLinks) geeft aan te schrikken van dat aantal. “Ik vind het best veel, ja. En daarmee hebben we denk ik nog lang niet iedereen bereikt die aanspraak maakt op die energietoeslag.”
Schroom niet
Huishoudens die maximaal 120 procent van het minimumloon inbrengen, kunnen energietoeslag aanvragen. “Eerst van 800 euro, later komt er nog 500 euro per huishouden bij”, aldus Wekema.
Wekema benadrukt dat de energietoeslag de komende tijd doorlopend beschikbaar zal blijven. “Kom je in de problemen, schroom dan vooral niet contact op te nemen.”
Dat het voor veel gezinnen lastig is om in te schatten of ze maximaal 120 procent van het minimumloon inbrengen, bemoeilijkt het zoeken van gezinnen die energietoeslag kunnen krijgen enigszins. “Gezinnen moeten zich bij ons melden. Doe dat vooral als je merkt dat het moeilijk is om de energierekening te betalen”, roept Wekema op.