Het college van B en W in Noordenveld gaat zich nog eens beraden op het ambitieuze Stuifduinenplan in Norg. De initiatiefnemers van De Norgerberg willen 30 duurzame vakantiewoningen bouwen. De vraag is of dat wel past binnen de plannen die voor dit gebied zijn gemaakt.
In de zogeheten ‘Expeditie Norgerduinen’ van 2017 ligt beschreven hoe de toekomst van het het gebied eruit moet komen te zien. Omwonenden wijzen er op dat het gebied aan de noordkant van Norg bestemd is voor recreatie en natuur. Luxe vakantiewoningen zouden hier niet passend zijn.
Principebesluit
De initiatiefnemers interpreteren dit anders en vinden vakantiewoningen juist wel passend. “Er valt wat voor de bouw van woningen te zeggen, maar er zijn ook goede argumenten tegen”, zegt wethouder Henk Kosters.
Het college heeft na een bewonersbijeenkomst besloten om de zaak nog eens tegen het licht te houden. Ondanks dat er al een principebesluit is genomen en De Norgerberg en aannemer Heijmans te horen hebben gekregen hun plannen verder te mogen onderzoeken. Ook Lijst Groen Noordenveld stelde eerder al kritische vragen over de gang van zaken.
Participatie verkeerd
Wethouder Kosters had gehoopt dat de voor- en tegenstanders van het plan nader tot elkaar zouden komen. In de praktijk is dat niet gelukt. “Het is voor ons nu belangrijk te weten wat de draagvlak is in de buurt en in de politiek”, zegt Kosters. “We maken dus even pas op de plaats en willen eind januari weer met de initiatiefnemers in gesprek.”
Albert Nieuwenhuis, één van de omwonenden, laat weten dat eerdere gesprekken met initiatiefnemers inderdaad op niets uitliepen. “Het ging al verkeerd met de participatie. Pas toen wij lucht kregen van de plannen om hier luxe villa’s te plaatsen, werd aan ons gevraagd mee te denken over hun plan. Terwijl het volgens ons helemaal niet pas in het beleid van de Expeditie Norgerduinen.”
‘Geen maatschappelijke waarde’
Tegenstanders zijn bang voor permanente bewoning, zo laat Nieuwenhuis weten. Samen met andere omwonenden is hij een petitie gestart om aandacht te vragen voor het Stuifduinenplan. “Inmiddels hebben we al 560 handtekeningen”, zegt hij.
Een veelgehoorde zorg onder de ondertekenaars is dat de rust van het gebied zal verdwijnen. “Dit is een natuurgebied voor de Norgers”, zegt Nieuwenhuis. “Als je straks villa’s gaat verkopen van gemiddeld zes ton per stuk, dan lever je een hoop rust in. En dat terwijl de mensen die ervan profiteren, niet uit Norg komen. Het plan heeft geen enkele maatschappelijke waarde.”