Onze fotograaf Henk Rozema bezoekt jubilarissen in de gemeente Westerkwartier. Hij legt ze vast op de gevoelige plaat en tekent hun verhaal op. Vandaag: echtpaar Van der Velde-Postma uit Grootegast.
Melle en Annie zijn vandaag, dinsdag 9 november, zestig jaar getrouwd. Het stel kreeg al vroeg verkering – Annie was 18 jaar – en samen kregen zij twee kinderen. Inmiddels zijn ze de trotse opa en oma van twee kleinkinderen, en hebben ze zelfs al twee achterkleinkinderen.
Annie werd geboren in 1943 in Kornhorn. Na de huishoudschool werkte ze in de gezinsverzorging. Melle was werkzaam op de strokartonfabriek en lader bij de fabriek voor gereedschappen van De Wit in Kornhorn.
Het echtpaar woont nu 47 jaar met plezier aan de Beukemalaan in Grootegast. Annie en Melle zingen samen in het koor Uit het hart en delen de liefde voor hun caravan: daarmee gaan ze volgend jaar weer op reis.