In het SBS6 tv-programma De Oranjezomer zamelen presentatoren Johan Derksen, René van der Gijp en Wilfred Genee geld in voor amateurclubs in het land, door voorspellingen te doen over de EK-uitslagen.
Derksen koos daarbij voor VV Grijpskerk. Hoe de Drent bij een Groningse voetbalclub komt? Het antwoord blijkt simpel. ‘Ik heb contact gezocht met de redactie van Veronica Inside’, zegt Thomas Pettinga van de Groningse voetbalclub.
Nieuw terras
Hij noemt de inzamelactie ‘heel mooi nieuws.’ De tv-aandacht voor VV Grijpskerk is niet gelijk een garantie voor veel poen: de teller staat maandagmiddag op 79 euro. Ook moet Grijpskerk concurreren met andere clubs in het land. De presentatoren proberen de EK-uitslag zo goed mogelijk te voorspellen, waarna de beste voorspeller uiteindelijk het bedrag mag weggeven.
Het eindbedrag wordt gebruikt voor het nieuwe terras van de voetbalclub. ‘Denk aan terrastegels en zand. Dat moeten we allemaal zelf bekostigen. Vandaar deze actie.’