In de Leeuwarder rechtbank staat dinsdag Thomas R. uit Leek terecht, op verdenking van het vermoorden van de student Mieke Oort uit Amerika. Op 6 maart aan de Tweebaksmarkt in Leeuwarden. Mieke had Thomas R. leren kennen via de datingapp Tinder.
De Duitse politie arresteerde R. in de buurt van Leer, niet ver van de Duits-Nederlandse grens, kort na de vondst van het levenloze lichaam van Oort.
Afspraak door slachtoffer afgezegd
Het Openbaar Ministerie heeft eerder uiteengezet dat R. op de avond van 5 maart een afspraak had met Oort. De vrouw had deze afgezegd omdat zij ziek zou zijn. R. zou daarop naar de woning zijn gegaan, waar hij het latere slachtoffer zag dansen met een man, haar vriend.
Mes, hamer en molotovcocktails
Na het uitwisselen van enkele berichten met haar is hij naar zijn woonplaats Leek gereden, aldus het OM, om vervolgens terug te keren naar Leeuwarden, gewapend met een mes, een hamer en twee molotovcocktails.
Met een van de molotovcocktails zou R. hebben geprobeerd brand te stichten aan de zijkant van het pand. Vervolgens zou hij aan de achterzijde via een balkondeur de woning zijn binnengedrongen. Hij stak zowel Oort als de man die hij met haar had zien dansen. De man raakte ernstig gewond. Weer een andere man die in het pand aanwezig was, raakte met R. in gevecht en liep daarbij lichte verwondingen op.
Ouders volgen zaak via videoverbinding
Mieke Oort groeide op in de Verenigde Staten en kwam in 2019 naar Nederland, het geboorteland van haar vader. De ouders van Oort zullen gebruikmaken van hun spreekrecht via een vooraf op video opgenomen verklaring, zegt hun advocaat Sébas Diekstra.