Lid van korps uit Leek stuit op foto van zijn oude brandweerwagen: voertuig doet nu dienst in Roemenië
Brandweerman Herald Veenstra uit Leek stuitte per toeval op een foto van de oude brandweerwagen van zijn korps. En wat blijkt? Hij doet tegenwoordig dienst in Bușteni, een stadje in het hart van Roemenië.
Veenstra vond de foto op een Facebookpagina voor oude Nederlandse brandweerwagens. Tegenwoordig prijkt het woord ‘pompieri’, Roemeens voor brandweer, op de voorkant van het knalrode voertuig.
De brandweerwagen van het korps in Leek werd na meer dan twintig jaar trouwe dienst in 2019 verkocht. In principe deed de wagen uit 1997 het nog prima, zegt teamchef Erik Huisman.
Te veel kosten
“Voor ons voldeed hij. Maar op een gegeven moment moest bijvoorbeeld de pomp worden gereviseerd. Dan wordt-ie te oud en brengt hij te veel kosten met zich mee.”
Huisman legt uit dat de brandweerwagen naar de Veiligheidsregio Groningen is gebracht. Daar is het voertuig geveild. “Wij hadden geen idee waar hij naartoe zou gaan.”
De teamchef vindt het leuk om de wagen zo terug te zien. “Ik zat er regelmatig zelf in. We hebben best veel meegemaakt met zo’n auto.”
