Muziekvereniging Noordenveld houdt op zaterdag 4 april 2026 een Passionconcert in Roden. In het programma wordt het paasverhaal verteld met muziek, zang en gesproken tekst. De opzet is geïnspireerd op het televisieformat The Passion, wat gaat over het lijden en sterven van Jezus Christus.
Gevarieerd programma
De voorstelling bestaat uit een aaneenschakeling van muziekstukken en tekst. Het programma bevat onder meer muziek uit Jesus Christ Superstar, en nummers van Boudewijn de Groot en Claudia de Breij. Ook komt het thema van klinkt Schindler’s List voorbij, met een solopartij voor viool.
Paasverhaal
Met het concert wil de vereniging het paasverhaal onder de aandacht brengen in een vorm die toegankelijk is voor een breed publiek. Muziek en verhaal worden gecombineerd in één doorlopende voorstelling.
Uit de regio
Het harmonieorkest staat onder leiding van Petra Rodenboog. Voor dit project werkt het orkest samen met zangers en gastmuzikanten uit de regio. Zangeres Daphne Adams en zanger Bart Winsingh nemen de zangpartijen voor hun rekening. Violist Frits Keeling speelt solowerk. De vertelling wordt verzorgd door presentatrice Grietina Bouma, bekend van muziek- en evenementenpresentaties. De gemeente Noordenveld ondersteunt het initiatief. De gemeente heeft in 2026 de titel Culturele Gemeente van Drenthe.
Praktische informatie
Het concert vindt plaats in Op de Helte aan de Touwslager 125 in Roden. De zaal gaat open om 19.30 uur, het programma begint om 20.00 uur. Er zijn kosten aan verbonden.



