De fracties van de Noordenveldse raad stemden gisteravond – met uitzondering van Lijst Groen Noordenveld – in met de begroting voor het jaar 2022. De begroting is positiever dan op voorhand gedacht, al waarschuwden meerdere fracties voor teveel optimisme.
De fracties van de Noordenveldse raad stemden gisteravond – met uitzondering van Lijst Groen Noordenveld – in met de begroting voor het jaar 2022. De begroting is positiever dan op voorhand gedacht, al waarschuwden meerdere fracties voor teveel optimisme.
Zo is de Algemene Reserve van de gemeente Noordenveld niet om over naar huis te schrijven. Een voorstel van wethouder Alex Wekema om de reserve aan te vullen met ‘overgebleven’ geld van het Sociaal Domein, werd door de raad tegengehouden. Later zou een amendement om ‘een hek’ om het Sociaal Domein te zetten, unaniem worden aangenomen.
Lijst Groen Noordenveld gaf een week eerder nog aan het college mee om geduld te hebben met grote plannen, aangezien Noordenveld er financieel nog steeds belabberd voor staat. De VVD vroeg om ‘harde keuzes’ en wil dat de gemeente na gaat denken over het stopzetten van enkele voorzieningen.
Geld voor bewegen
De volledige raad vond elkaar bij een amendement die ervoor zorgt dat beweegdorpen in Peize en Norg ook volgend jaar op geld kunnen rekenen. Roden Fit en Gezond kan ook rekenen op een bedrag voor komend jaar.
IJsverenigingen kunnen dankzij een kleine meerderheid in de gemeenteraad niet meer op standaard 5.000 euro rekenen. Liever zien Gemeentebelangen en mede-indiener CDA dat er maatwerk wordt geleverd bij ijsverenigingen met het oog op duurzaamheid.
Zorgen om personeel
Tijdens de begrotingsbehandeling bleek eens temeer dat de gemeente Noordenveld zich zorgen maakt om de werving van nieuw personeel. Goede mensen, onder meer op het gebied van ruimtelijke ordening en bouwprojecten, zijn lastig te vinden en vast te houden voor gemeenten. “Het is aan ons om te kijken hoe we aan geschikt personeel komen en hoe we uitstroom voorkomen”, zei burgemeester Klaas Smid.
Een week later gaf hij de raadsleden mee rekening te houden met de druk op de gemeentelijke organisatie. “Weet wat u van het personeel vraagt.”
Dezelfde raad nam een motie aan om de gemeente aan te sporen te kijken naar ontwikkelingstrajecten voor het personeel. Dat zou dan eventueel in combinatie met andere gemeenten of organisaties moeten gebeuren. Verder werd een motie van de VVD om de werkdruk op korte termijn te verlagen, unaniem aangenomen door de raad.
Bomen
Verder heeft de raad het college opdracht gegeven werk te maken van de herplant van bomen. In de juni-storm van 2019 gingen zo’n 800 bomen tegen de vlakte. Voor het tweede jaar op rij lukte het wethouder Kirsten Ipema niet om ruimte te vinden in de begroting voor herplant. Onacceptabel, zo gaf Henk Koekkoek (LGN) al aan. “We willen klimaatneutraal worden. Wat is er simpeler dan de herplant van bomen?”