De gemeenteraad van Westerkwartier heeft dinsdag definitief een streep gezet door het plan van ondernemer Eelco Hofman. Hij wilde graag een supermarkt vestigen op zijn perceel aan het Industriepark in Leek, maar dat mag niet. Daarmee lijkt een eind te komen aan een al jaren slepende zaak. Lijkt, want Hofman legt zich niet zomaar neer bij het besluit.
Autohandelaar Hofman is eigenaar van het perceel Industriepark 11 in Leek. Zijn terrein grenst aan het grootwinkelplein, waar onder meer supermarkten Jumbo en Aldi zijn gevestigd. Hofman vindt dat zijn perceel deel uitmaakt van het winkelgebied en dat een supermarkt daar is toegestaan.
Om dat mogelijk te maken is wel een herziening van het bestemmingsplan nodig. De gemeente Westerkwartier (en daarvoor de gemeente Leek) werkte daar niet aan mee en detailhandel op die plek bleef verboden. De kwestie sleept al jaren en meerdere keren tekende Hofman bezwaar aan tegen besluiten van de gemeente.
Dwangsom
Het laatste bezwaarschrift van Hofman werd door de commissie behandeling bezwaarschriften van Westerkwartier ongegrond verklaard. Het college van B en W nam die uitspraak van de commissie over en deelde het besluit mee aan de ondernemer. Hofman stapte naar de Raad van State, die oordeelde dat het college niet bevoegd is om een besluit te nemen. Dit moet de gemeenteraad doen.
Volgens de Raad van State is door deze misstap te laat een besluit genomen over het bezwaarschrift en heeft Hofman recht op een dwangsom van vijftienduizend euro. De Raad van State stelt verder dat de gemeenteraad van Westerkwartier vóór 1 december van dit jaar een besluit moet nemen op het bezwaarschrift. Dat gebeurde dinsdagavond alsnog, alleen de tweemansfractie van Sterk Westerkwartier stemde tegen.
Of de zaak daarmee definitief is afgedaan valt te betwijfelen. Twee weken geleden tijdens het raadsoverleg kondigde adviseur Wim Eilering van RetailPlan, namens Hofman al aan opnieuw naar de Raad van State te stappen. Daarmee lijkt er toch nog een vervolg te komen op een kwestie die begon in 2006.