Kirsten Ipema, Jos Darwinkel (beiden Gemeentebelangen), Alex Wekema (PvdA/GroenLinks) en Robert Meijer (VVD) zullen de vier wethouders in de gemeente Noordenveld worden. De partijen zijn het eens geworden over een akkoord, waarmee de VVD in Noordenveld voor het eerst toetreedt tot het college.
Daardoor wordt afscheid genomen van de ChristenUnie en het CDA. Voor Jeroen Westendorp zit na 4 jaar zijn wethouderschap er dus op.
In een persbericht laat Gemeentebelangen weten dat het coalitieakkoord in het teken staat van ‘doen’. De gemeentelijke organisatie, communicatie en participatie, financiën, woningbouw, duurzaamheid en het sociaal domein, zijn de 6 hoofdthema’s van het akkoord.
Kirsten Ipema (foto): “Het principeakkoord ligt nu bij de achterban van de verschillende partijen. De bedoeling is dat op 9 mei a.s. het akkoord in de gemeenteraad wordt besproken en vervolgens ter inspraak aan de inwoners wordt voorgelegd. Op basis hiervan kan het akkoord nog worden aangepast.”