Tip de Redactie
Luister Radio
Luister via deze knop mee.
Kijk TV
Kijk via deze knop mee.
Inhoud bewerken

© 2025 RTV Zulthe

Rabobank verhuist naar Grootwinkelplein in Leek

Deel op Facebook

Rabobank Noordenveld/West-Groningen vestigt zich op Grootwinkelplein in Leek. Het huidige bankkantoor is te vinden aan de Tolberterstraat 41. Sinds begin vorig jaar staat dit pand in de etalage. 

Inmiddels is het gebouw verkocht aan stichting De Zijlen, een organisatie die zich inzet voor mensen met een verstandelijke beperking.

Op het Grootwinkelplein krijgt de Rabobank een plek tussen Welkoop en supermarkt Aldi op het adres Industriepark 5. Omdat het aantal bezoekers aan de bank de afgelopen jaren drastisch terugliep, ging de bank vorig jaar op zoek naar een kleiner pand. Volgens directeur André de Vries blijft de service die de bank biedt, op peil. Hij verwacht dat de verhuizing rond de zomer zal plaatsvinden.

Bereikbaarheid

Het bestaande bankkantoor is verkocht aan De Zijlen die hier alle ondersteunende diensten, een deel van de zorgdiensten en een werk- en dagbestedingsgroep onderbrengt. De verhuizing van De Zijlen staat vóór eind december op stapel.

De Zijlen runt een groot aantal locaties in de provincie Groningen waar mensen met een verstandelijke beperking wonen en werken. Alle diensten die verhuizen naar het centrum van Leek, zetelen nu nog in kantoren aan de Euroweg in Leek en Lorentzpak in Tolbert die definitief worden verlaten. Ook zitten er nu nog diensten in ’t Zijlhuis in Tolbert waarvoor een nieuw toekomstplan wordt ontwikkeld. In de loop van dit jaar komt hierover duidelijkheid.

Voorzitter Eric Zwennis van de raad van bestuur van De Zijlen prijst de goede bereikbaarheid en zichtbaarheid van het huidige bankgebouw dat wordt betrokken. ,,Hier is ruimte om efficiënter samen te werken en elkaar makkelijker te vinden’’, zegt hij. Bovendien zijn er moderne trainingsfaciliteiten aanwezig.

Raadsvragen

Het Leekster raadslid Johan de Vries (VZ Westerkwartier) stelde schriftelijke vragen over de verhuisoperatie. ,,Bij de verhuizing van De Zijlen komen locaties vrij. In Westerkwartier is dringend behoefte aan kleinere flexwoningen/appartementen ten behoeve van eigen startende jongeren en statushouders.’’ Het raadslid wil van B en W weten: ,,Ziet het college kansen op de vrijkomende locaties?’’ 

Advertentie

Gerelateerde berichten

Log hier in