Tip de Redactie
Luister Radio
Luister via deze knop mee.
Kijk TV
Kijk via deze knop mee.
Inhoud bewerken

© 2025 RTV Zulthe

Militaire oefening Falcon Spring nabij Norg online te volgen

Deel op Facebook

Op 20 en 21 mei oefent de Koninklijke Landmacht in de buurt van Norg. De militairen van het 13e Infanteriebataljon van de Luchtmobiele Brigade voeren op verschillende locaties acties uit met inzet van helikopters, voertuigen en militairen. Hierdoor kunt u tijdelijk militairen, helikopters en voertuigen zien en horen in uw omgeving. De oefening heet Falcon Spring. Tijdens de oefening wordt gebruikgemaakt van oefenmunitie. Er wordt in de omgeving gevuurd met losse flodders.

Deelname helikopters

Tijdens Falcon Spring wordt gevlogen met diverse helikoptertypes, waaronder de Chinook transporthelikopter, de Apache gevechtshelikopter en de Black Hawk transporthelikopter. Er wordt veel laag gevlogen. Helikopters kunnen zichtbaar en hoorbaar zijn. De militairen verplaatsen zich deels via de openbare weg, wat mogelijk tijdelijk hinder kan veroorzaken. Verkeersbegeleiding is aanwezig om alles in goede banen te leiden.

Volg de oefening online

Het is niet mogelijk om de oefening te bezoeken. Wel wordt via de sociale mediakanalen van de Luchtmobiele Brigade en het Defensie Helikopter Commando uitgebreid geïnformeerd over de oefening. Via X zijn dat de kanalen: @dhcluchtmacht en @Kon_Luchtmacht (Foto: Defensie.nl)

Advertentie

Gerelateerde berichten

Log hier in