Tip de Redactie
Luister Radio
Luister via deze knop mee.
Kijk TV
Kijk via deze knop mee.
Inhoud bewerken

© 2025 RTV Zulthe

‘Moord te Nienoord’ – honderd jaar terug in de tijd met theaterstuk in Leek

© Beeld: Henk Veenstra
Deel op Facebook

Ter gelegenheid van het 500-jarig bestaan van Borg Nienoord is het theaterstuk ‘Moord te Nienoord’ opgezet door Westerkwartiermakers. Het verhaal speelt zich af in 1925. Het is een moordmysterie vol intriges, met muziek uit die tijd: jazz van een bigband. Van 17 tot en met 27 september is de voorstelling te zien bij Nienoord.

Met de borg als achtergrond worden toeschouwers meegenomen naar vervlogen tijden. Ook de kleding werkt daaraan mee. “De kleding is helemaal uit die jaren twintig”, zegt Hanna van der Leest van de Westerkwartiermakers.

Verhaal

Het verhaal gaat over vijf vreemdelingen die naar de borg komen. Ze zijn uitgenodigd. Het lijkt een logeerweekend te worden. Maar dan verandert het gebeuren in een dodelijk spel. Er is een schrijver bij, die op een of andere manier ook een rol lijkt te spelen. Intussen komen er steeds meer slachtoffers. Dat is geen onbekend concept. Hanna: “Het verhaal is geïnspireerd op de verhalen van Agatha Christie.” Ook voor de liefhebbers van de verhalen van Sherlock Holmes zal het herkenbaar zijn. Hanna: “Het is wel geheel fictie. Voor zover wij weten is er geen echte moord geweest op Nienoord.”

Zitplaatsen

De organisatie verwacht een grote opkomst. Per voorstelling zijn vierhonderd zitplaatsen beschikbaar. De kans bestaat dat die geheel worden bezet. “Meestal is de opkomst goed”, benadrukt Hanna.

Informatie

Naast de voorstelling kunt u ook een driegangmenu in stijl meemaken, of wellicht een rondleiding. Daarvoor dient u zich apart aan te melden. Voor tickets van de voorstelling en meer informatie:
https://westerkwartiermakers.nl/

Oproep: de organisatie zoekt ook (dringend) vrijwilligers voor verschillende taken. Ook daarvoor kunt u terecht bij: https://westerkwartiermakers.nl/ of stuur een email naar: info@westerkwartiermakers.nl.

Beeld: Henk Veenstra

Advertentie

Gerelateerde berichten

Log hier in