De Groningse paardenhandelaar Jan Brouwer uit Zevenhuizen moet ruim 524.000 euro betalen aan de Noorse ondernemer Kristin Andresen, heeft het gerechtshof in Leeuwarden bepaald.
Brouwer verkocht in 2015 de hengst Handsome O voor drie ton, maar het paard bleek aan een neurologische aandoening, ‘hanentred’, te lijden en was daardoor ongeschikt voor de springsport. Toen Andresen het geld terugvroeg, bleek het vermogen van Brouwers stal, Purioso Hoeve, verdwenen na een herstructurering die zijn accountant had opgezet.
Volgens het hof was die herstructurering geen toeval, maar bedoeld om de claim te ontwijken. De accountant werd hiervoor eerder al berispt en mag drie maanden zijn beroep niet uitoefenen. Rapporten tonen aan dat de waarde van de stal door de constructie naar nul daalde.
Brouwer verliest het hoger beroep en moet, inclusief stallingskosten, ruim een half miljoen euro terugbetalen. Handsome O keerde in 2022 terug naar Nederland.