Tip de Redactie
Luister Radio
Luister via deze knop mee.
Kijk TV
Kijk via deze knop mee.
Inhoud bewerken

© 2025 RTV Zulthe

Drumlessen bij Groenzorg Norg toveren glimlach op het gezicht 

Deel op Facebook

Bij Groenzorg Norg klinkt twee keer per maand het ritme van trommels door de ruimte wanneer deelnemers van de dagbesteding zich uitleven tijdens de drumlessen. Begeleider Gerard Meijering legt uit dat de activiteiten meer zijn dan alleen muziek maken. “Actief bezig zijn is enorm belangrijk voor mensen met een beperking. Het helpt om het ziekteproces te vertragen en biedt daarnaast veel plezier.”

‘Yes Sir, I Can Boogie’

De groep bestaat uit mensen met uiteenlopende aandoeningen, zoals Parkinson, dementie, MS en niet-aangeboren hersenletsel. Tijdens de les passeren bekende nummers als Engelbewaarder, Jij krijgt die lach niet van mijn gezicht en Yes Sir, I Can Boogie. Terwijl sommigen zingen en mee bewegen, volgen anderen geconcentreerd het ritme dat pianoleraar Gerard Boersma aangeeft.

Samen zingen en en het ritme voelen

De deelnemers genieten zichtbaar. Fokko noemt de drumles “geweldig”, vooral omdat hij samen met anderen iets nieuws kan doen. Ook Margje straalt tijdens het trommelen. Ze vertelt dat ze dankzij Groenzorg weer helemaal is opgebloeid. “Het samen zijn, zingen en het ritme voelen… dat is gewoon fantastisch.”

Dit is een partnerartikel van

lees hier het originele artikel.

Advertentie

Gerelateerde berichten

Log hier in