Tip de Redactie
Luister Radio
Luister via deze knop mee.
Kijk TV
Kijk via deze knop mee.
Inhoud bewerken

© 2026 RTV Zulthe

Museum Wierdenland beleeft succesvol jaar en kondigt gratis toegang voor jongeren aan

Deel op Facebook

Museum Wierdenland in Ezinge kijkt terug op een sterk jaar. In 2025 brachten 18.725 mensen een bezoek aan het museum. Daarmee zet het museum een duidelijke groeilijn voort: in drie jaar tijd is het bezoekersaantal meer dan verdubbeld.

Mooi resultaat

Directeur Elise van Ditmars spreekt van een mooi resultaat. Ondanks tijdelijke wegwerkzaamheden in de herfst bleef het museum goed bezocht. Vorig jaar presenteerde Museum Wierdenland onder meer de tentoonstellingen Siemen Dijkstra ‘de ziel van het landschap’ en ‘Gronings Licht.’ Die laatste expositie, met werk van onder anderen Matthijs Röling en Anke Roder, is nog te zien tot en met 29 maart 2026.

Gratis toegankelijk voor kinderen en jongeren

Het komende jaar staan diverse vernieuwingen gepland, waaronder een vernieuwde vaste archeologische presentatie, een nieuwe museumtuin en een tentoonstelling over bier. Ook gaat een langgekoesterde wens in vervulling: vanaf 2026 is het museum gratis toegankelijk voor kinderen en jongeren tot en met 18 jaar.

Advertentie

Gerelateerde berichten

Log hier in