Een speciale rolstoellift, extra brede doorgangen en twee mindervalideparkeerplaatsen: de afgelopen tijd is er hard gewerkt om activiteitencentrum De Dobbe in Roden toegankelijker te maken. Op dinsdag 10 maart kwamen het college van B&W van de gemeente Noordenveld en Stichting Toegankelijk Noordenveld een kijkje nemen bij de oplevering van het vernieuwde centrum.
Al bij binnenkomst van De Dobbe zijn de eerste aanpassingen te merken. Zo gaat de voordeur automatisch open en is er een speciale lift geplaatst, waardoor bezoekers met een rolstoel of rollator niet langer met het trapje naar beneden hoeven om bij de kantine te komen.
Beheerder Mary Dijkstra merkt dat de nieuwe lift al veel wordt gebruikt. Volgens haar is het aantal mindervalide bezoekers zelfs sterk gestegen sinds de aanpassingen. “Door deze vernieuwingen kunnen ook zij komen waar anderen komen. Zo zorgen we ervoor dat iedereen kan meedoen.”
Nieuwe helling maakt lokalen bereikbaar
Ook in de Grote Zaal is een belangrijke aanpassing gedaan. Naast een lift is het smalle trappetje vervangen door een trap met brede treden. “Met aan iedere zijde een leuning, zodat mensen kunnen kiezen aan welke kant zij het beste naar boven kunnen lopen”, zegt beleidsmedewerker Inclusie Jos Sanders. “Dat hebben we bij alle trappen in het gebouw gedaan.”
Volgens Dijkstra is de ophoging richting de twee lokalen het pronkstuk van de verbouwing. Waar eerder twee steile opstapjes lagen, is nu een rolstoelvriendelijke helling gemaakt. “We hebben het opgehoogd tot dezelfde hoogte als de lokalen. Eerder kon je daar met een rolstoel niet binnenkomen, nu kan dat wel.”
Verrassing voor Ipema
Stichting Toegankelijk Noordenveld had ook nog een verrassing voor wethouder Kirsten Ipema. Omdat zij niet langer doorgaat als wethouder, kreeg zij namens de stichting een afscheidscadeau als dank voor de prettige samenwerking.




