Tip de Redactie
Luister Radio
Luister via deze knop mee.
Kijk TV
Kijk via deze knop mee.

© 2026 RTV Zulthe

De Norgerbrug en de N373 blijven langer dicht door broedende zwaluw

Norgerbrug bij Assen blijft nog maanden langer dicht
© Benne Setz / RTV Drenthe
Deel op Facebook

De Norgerbrug en de N373 blijven nog langer dicht dan gepland. Een broedende zwaluw heeft opnieuw eieren gelegd en daardoor schuiven de werkzaamheden verder op. Zwaluwen zijn bij wet beschermd, waardoor de nesten, eieren en jongen niet weggehaald kunnen worden, schrijft RTV Drenthe.

Bouwbedrijf Strukton verwacht het werk nu op zijn vroegst half september te kunnen hervatten, tenzij de vogel opnieuw gaat broeden. Volgens het bedrijf is dat scenario reëel. De werkzaamheden liepen eerder ook al vertraging op, omdat de aanleg van een nieuwe damwand langs de Norgervaart meer tijd kostte dan verwacht.

Strukton verwacht eind augustus meer duidelijkheid te kunnen geven over de vraag of de werkzaamheden in september worden hervat.

https://rtvzulthe.nl/nieuws/heropening-norgerbrug-bij-assen-loopt-maand-vertraging-op/

Dit is een partnerartikel van

lees hier het originele artikel.

Advertentie

Gerelateerde berichten

Log hier in

album-art

00:00