Op zondag 6 september vindt de Europese Dag van Joods Cultureel Erfgoed plaats. Op verschillende plekken in Nederland kunnen bezoekers kennismaken met Joods erfgoed. Naast steden als Amsterdam, Enkhuizen, Groningen en Oisterwijk is ook in Leek een bijzondere locatie te bezoeken: Museum Het Joodse Schooltje aan de Samuel Leviestraat.
Liefde in het Jodendom
Het thema van de Joodse Erfgoeddag is dit jaar ‘liefde’. Het Joodse Schooltje organiseert daarom een speciale rondleiding die hier volledig van in het teken staat. “Zo hebben we trouwfoto’s van Joodse families, de gelukwensen van het verlovingsfeest van Ducie Denneboom en de Ketoeba, de Hebreeuwse naam voor trouwakte, van Betje Aptroot”, vertelt Diana Willemsen. “Het wordt een speciale dag die in het teken staat van liefde in het Jodendom.”
Dat het thema ieder jaar wisselt, maakt het organiseren van de dag volgens Willemsen juist interessant. “Vaak vertel je over je stokpaardjes en bepaalde favoriete plekken in het museum, maar nu ligt de focus op één onderwerp. Je duikt weer eens extra in de materie en vertelt daar verhalen over.”
Uit het hele land
Het Joodse Schooltje doet ieder jaar mee aan de Europese Dag van Joods Cultureel Erfgoed. “Er komen mensen vanuit het hele land langs. Ze maken dan een rondje langs verschillende locaties”, vertelt Willemsen. “Het is in het weekend, dus mensen hebben de kans om eens op een zondag bij ons te komen kijken. Het is voor iedereen interessant, zowel jong als oud.”
Museum Het Joodse Schooltje zal op zondag 6 september vanaf 14.00 tot 16.30 uur geopend zijn.




