Tip de Redactie
Luister Radio
Luister via deze knop mee.
Kijk TV
Kijk via deze knop mee.

Duo Hermsen/Van Lierop overduidelijke winnaars van Folly Art Norg met hun ‘Heb mij lief’

Peter Hermsen en Ine van Lierop winnen Folly Art Norg 2026 met hun folly 'Heb mij lief'.
© Foto: RTV Zulthe/Eelke Wiegersma
Deel op Facebook

De folly ‘Heb mij lief’ is de overduidelijke winnaar van Folly Art Norg van dit jaar. Het kunstwerk van het Brabantse duo Peter Hermsen en Ine van Lierop werd als beste beoordeeld van de 21 inzendingen, door zowel het publiek als de jury. Een unicum in de 8-jarige geschiedens van Folly Art Norg, dat het publiek en de jury beide tot dezelfde winnaar kwamen. Naast een geldbedrag voor de publieksprijs en een oorkonde van de jury, kregen de winnaars voor de juryprijs een cheque ter waarde van € 5000,-.

Winnend ontwerp is kritisch op consumptiemaatschappij

‘Heb mij lief’ is een grote, felgekleurde vrucht waar je naar binnen kunt stappen. De buitenkant is zacht en organisch, gevlochten van wilgentenen en bespannen met afgekeurde aardappelzakken. De binnenkant is felgekleurd en synthetisch, bekleed met verzamelde fruit- en groentenetjes. Dit bewuste contrast verbeeldt de spanning tussen de natuurlijke schoonheid van de aarde en de moderne, vervuilde consumptiemaatschappij waarin alles verpakt en gemanipuleerd wordt. Het kunstwerk beeldt een zekere kritiek uit op de overdadige consumptie van vandaag de dag. En vraagt aandacht voor de kwetsbaarheid van onze natuur en het belang van liefde voor de planeet.

Oordeel van jury unaniem

Het juryrapport roemt ‘Heb mij lief’ om het felgekleurde roze van het object, in contrast met de groene omgeving. De jury was unaniem in zijn oordeel zei jurylid Ben van der Meer, die in het dagelijks leven leiding geeft aan architectenbureau Vector-i en tevens stadsbouwmeester van Groningen is. “Het is zoals een folly hoort te zijn; van grote schoonheid en met een prikkelende, intrigerende werking. En het bijzondere van ‘Heb mij lief’ is dat die prikkeling ook nog eens gelaagd is. Van afstand is ie al heel opvallend, als je er vlak bij staat valt het gedurfde materiaalgebruik op van de aardappelzakken en binnenin word je nógmaals geprikkeld door de kleuren en de materialen. Het was echt een verzameling van verrassingen naarmate je dichterbij kwam!”

Folly ‘Heb mij lief’.
Entree ‘Heb mij lief’.
Binnenkant ‘Heb mij lief’ (Foto’s: Folly Art Norg).

Advertentie

Gerelateerde berichten

Log hier in

album-art

00:00