KV Noordenveld uit Roden heeft zaterdag de veldcompetitie afgesloten met een 18-13 nederlaag tegen Drachten. Voor de korfballers uit Roden stond handhaving al vast, maar de thuisploeg moest winnen om ook volgend seizoen in de hoofdklasse uit te komen.
Terugval na goed begin
De eerste helft gingen de ploegen gelijk op. Resultaat was dat ze met een 8-8 stand de rust in gingen. Na de pauze nam Noordenveld even de leiding, maar bij een stand van 11-12 was de wedstrijd nog volledig open. In de slotfase viel Noordenveld aanvallend vrijwel stil. Drachten profiteerde daarvan en maakte zeven doelpunten, terwijl de bezoekers nog maar één keer scoorden. Zo liep de thuisploeg alsnog uit naar een ruime overwinning en stelde het handhaving veilig.
“Te weinig”
Trainer-coach Jesper van Haastrecht was kritisch op het optreden na rust. “In twintig minuten maar één keer scoren, dat is te weinig. De echte wil om resultaat te boeken ontbrak. Dan verdien je het ook niet om te winnen.”
Noordenveld 2
Ook Noordenveld 2 sloot het seizoen af met een nederlaag. De ploeg verloor in Buitenpost met 18-13 van Flamingo’s. Het kampioenschap in de reserve eerste klasse, dat vorige week al werd veiliggesteld, kwam daardoor niet in gevaar.
Zaalseizoen gaat beginnen
De veldcompetitie zit erop. Op zaterdag 7 november begint het zaalseizoen.




