Op maandag 9 november maakt Thomas P. Blinde uit Roden zijn schrijversdebuut met het boek The Collapse of the New World. Het is het het eerste deel van een fantasy-trilogie met de naam The Era of Return. Het boek is in het Engels geschreven en verschijnt wereldwijd. “Deze taal geeft het verhaal de ruimte om lezers te vinden van Drenthe tot Australië”, verklaart Blinde de opvallende keuze voor het Engels als schrijftaal.
Plot in een notendop
Het verhaal speelt zich af in Thalmir, een wereld waarin een ogenschijnlijk moderne orde begint te wankelen en oude machten terugkeren. Wie dacht dat het verleden was afgesloten, ontdekt dat het nooit is weggeweest. De jonge Patrick moet zijn weg vinden tussen loyaliteit aan zijn familie, de belangen van het rijk en de vraag wat een traditie waard is als niemand meer weet waarom zij ooit ontstond.
Verhaal over politiek en macht
Dat politiek en macht een grote rol spelen, is geen toeval. Blinde studeerde Internationale Betrekkingen en was namens de conservatieven actief in de regionale politiek, voordat hij zich op het schrijven stortte. “Een conservatief kijkt naar het verleden om het heden te begrijpen,” zegt hij. “In de Statenzaal leerde ik dat bijna niets nieuw is. Elk debat is een herhaling van een debat dat eeuwen geleden al gevoerd werd, alleen met andere namen. Een fantasywereld geeft je de vrijheid om die oude vragen te stellen zonder dat iemand meteen vraagt bij welke partij je hoort. Al zullen sommige lezers het vermoedelijk toch raden.”
Vanaf 9 november verkrijgbaar
The Collapse of the New World is vanaf 9 november verkrijgbaar via Amazon als e-book, paperback en hardcover. Naast schrijver is Thomas P. Blinde (1987) ondernemer, oud-politicus en vader.




