Tip de Redactie
Luister Radio
Luister via deze knop mee.
Kijk TV
Kijk via deze knop mee.
Inhoud bewerken

© 2025 RTV Zulthe

Wolf doodt en verwondt schapen in Een-West

Deel op Facebook

In de nacht van woensdag op donderdag, 10 april, heeft er een wolfaanval plaatsgevonden aan de Schansweg in Een-West in de gemeente Noordenveld.

De wolf doodde een schaap en verwondde meerdere andere schapen. ’s Morgens vroeg was het trieste resultaat van de aanval zichtbaar, zoals te zien is op de foto.

Deze week waren er meerdere meldingen van wolven in het Westerkwartier en Noordenveld. Aan de Tolbertervaart in Tolbert en in de landerijen rondom Marum werd ook een wolf gefilmd door een oplettende automobilist. Of het om dezelfde wolf gaat, is niet bekend.

Wolven zijn in staat zich snel te verplaatsen, met een topsnelheid van vijftig tot zestig kilometer per uur, en kunnen wel zestig tot zeventig kilometer per dag afleggen. Er is zelfs een geval bekend waarin een wolf op één dag honderdtachtig kilometer aflegde. Zo kunnen ze in hoog tempo nieuwe gebieden verkennen.

Wanneer de jonge wolven volwassen worden, kunnen ze de groep verlaten om hun eigen roedel te vormen. Dit gebeurt vaak in het voorjaar, zoals waarschijnlijk nu het geval is in deze regio.

Advertentie

Gerelateerde berichten

Log hier in