Tip de Redactie
Luister Radio
Luister via deze knop mee.
Kijk TV
Kijk via deze knop mee.
Inhoud bewerken

© 2026 RTV Zulthe

‘Beeld in Kleur en Klei’ expositie Galerie Zichtlijn

© Galerie Zichtlijn
Deel op Facebook

Op zaterdag 17 januari 2026 start in Galerie Zichtlijn in Grootegast de expositie ‘Beeld in kleur en klei’. De tentoonstelling toont tekeningen van Johann Krol en beelden van Ineke Kroese.

Tekeningen

Johann Krol uit Emmen exposeert tekeningen waarin geometrie de basis vormt. De maker hanteert uiteenlopende onderwerpen die hij vertaalt naar lijnen en vlakken. Door de opbouw van deze patronen en het gebruik van kleur ontstaan composities die de kijker aanzetten tot waarneming van details.

Klei

Ineke Kroese uit Lucaswolde werkt met klei. In de galerie staan beelden van paarden en neuzen. Kroese gebruikt de neus als uitgangspunt voor vormen in het menselijk gezicht. In de paardenbeelden legt de kunstenaar de nadruk op de expressie en de houding van het dier. De beelden fungeren als momentopnamen van karakter en beweging.

Foto: Joost Sizoo

Opening

De opening zou op zaterdag 10 januari plaatsvinden, maar is door de weersomstandigheden verplaatst naar zaterdag 17 januari om 14:00 uur aan de Hoflaan 1. Beide kunstenaars geven dan ook een toelichting op de getoonde werken. De expositie loopt tot en met 28 maart.

De deuren van de galerie zijn geopend op zaterdagen van 13.00 tot 17.00 uur en op werkdagen tijdens kantooruren. Op zaterdagen zijn leden van kunstenaarskring Zichtlijn aanwezig voor ontvangst.

Advertentie

Gerelateerde berichten

Log hier in