Kunstenaar Teus Ruitenbeek exposeert van 18 mei tot en met 11 juli in het Cultureel Centrum Zuidhorn. De voormalig medisch analist werkt met materialen als houtskool, koffiedik, druivenprut en zand uit de regio.
Lyrisch abstract
Ruitenbeek begon met tekenen in zijn jeugd, maar ontwikkelde zich later tot schilder. Via lessen bij kunstenaar Peter de Vis leerde hij figuratief werken, waarna hij koos voor een meer abstracte stijl. Zelf omschrijft hij zijn werk als lyrisch abstract, met nadruk op emotie, beweging en materiaal.
Wespen vraten aan het werk
Een opvallend onderdeel van zijn werkwijze is het gebruik van natuurlijke materialen. Tijdens het schilderen met druivenprut buiten onder een afdak vraten wespen delen van het werk aan. De sporen daarvan bleven zichtbaar in het schilderij.
Ardennen
Een van zijn grootste werken ontstond in de Ardennen, waar Ruitenbeek af en toe heengaat. Dat doek van twee bij vier meter, met de naam ‘Herfst’, geldt als een belangrijk werk binnen zijn oeuvre.
Praktische informatie
De expositie is gratis te bezoeken aan de Jellemaweg 3 in Zuidhorn. Openingstijden: maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 17.30 uur, vrijdag van 10.00 tot 19.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur.




