Tip de Redactie
Luister Radio
Luister via deze knop mee.
Kijk TV
Kijk via deze knop mee.

© 2026 RTV Zulthe

FC Grootegast kampioen na zwaarbevochten zege op ODV

© Foto: FC Grootegast
Deel op Facebook

FC Grootegast heeft zaterdagmiddag 18 april het kampioenschap in de 4e klasse D veiliggesteld. In een rechtstreeks duel met naaste belager ODV, dat vooraf zes punten achterstand had, won de ploeg met 1-0. Door de overwinning is FC Grootegast niet meer te achterhalen, ondanks dat er nog twee wedstrijden op het programma staan.

Nummers één en twee

De belangstelling was groot bij het duel tussen de nummers één en twee. FC Grootegast begon fel en kreeg al snel kansen via onder meer Rowan Top, Robert Kooistra en Marc Oldewarris. ODV kwam er af en toe gevaarlijk uit via vrije trappen, maar keeper Niels Klaver hield zijn doel schoon.

Beslissende treffer

In de 36e minuut viel de beslissende treffer. Mike Homan nam een vrije trap vanaf rechts, waarna Tieme Zwama de bal doorkopte. De doelman van ODV ging in de fout, waardoor de bal in het net belandde: 1-0.

Met tien man na een directe rode kaart

Na rust bleef het spannend. ODV drong aan, maar de defensie van Grootegast hield stand. In de 69e minuut moest FC Grootegast verder met tien man na een directe rode kaart voor Kevin Houweling. Ondanks de druk in de slotfase en een belangrijke redding van Klaver in blessuretijd, bleef de thuisploeg overeind. Na het laatste fluitsignaal barstte het kampioensfeest los.

Advertentie

Gerelateerde berichten

Log hier in

album-art

00:00