De KinderAdviesRaad (KAR) pleit voor meer buitengewoon opsporingsambtenaren (BOA’s) in de gemeente Noordenveld. Dit komt, doordat kinderen van de raad zich niet altijd even veilig voelen in speeltuinen vanwege hangjongeren. De gemeente telt slechts 2 BOA’s en die hebben in een gesprek met de KAR al aangegeven vaak geen tijd te hebben voor toezicht op speeltuinen. En aangezien uit eigen onderzoek van de KAR is gebleken dat andere gemeenten van dezelfde grootte vaak minimaal 4 BOA’s hebben, pleit de adviesraad voor ook meer toezicht op straat in Noordenveld.
KinderAdviesRaad
De KinderAdviesRaad (KAR) Noordenveld bestaat uit ongeveer 18 kinderen van diverse basisscholen uit de gemeente. De raad adviseert het gemeentebestuur over onderwerpen die voor kinderen belangrijk zijn. Ze denken mee over thema’s als veiligheid, spelen en wonen, en presenteren oplossingen aan de wethouders en de gemeenteraad. Dit, met als doel om de stem van kinderen te laten horen in de lokale politiek en mee te denken over verbeteringen in de gemeente.
Onveiligheid
De gevoelens van onveiligheid van de kinderen hebben niet alleen betrekking op speeltuinen. Zo wijzen zij in het algemeen op hangjeugd en jeugd die op straat staat te vapen. Ook voelen met name meisjes zich onveilig, als ze ’s avonds op de fiets moeten. Naast beter toezicht, pleit de raad daarom ook voor betere straatverlichting op sommige plekken, “omdat kinderen zich in het donker niet fijn voelen.”
Weinig toezicht
De gemeente heeft afgelopen december nog het aantal BOA’s verdubbeld naar 2. Ze gaan de wijken in als er sprake is van overlast door bijvoorbeeld jongeren. Maar in een gesprek met de KAR, hebben de BOA’s aangegeven het erg druk te hebben en vaak niet toekomen aan toezicht op hangjongeren. Vandaar dat de KAR vervolgens op onderzoek is gegaan naar de stand van zaken in andere gemeenten. Daaruit is gebleken, dat Noordenveld onderaan de lijst van gemeenten met BOA’s staat. In gemeenten met ongeveer hetzelfde inwoneraantal als Noordenveld, hebben die meestal minimaal 4 BOA’s.
Oproep tot meer BOA’s
Vandaar dat de KAR recent de gemeente heeft gevraagd om meer BOA’s en dus ook meer toezicht op onveilige plekken. De gemeenteraad heeft toegezegd in een volgende vergadering te kijken of dat mogelijk is.



