Woensdag 29 oktober is in Nietap de bouw gestart van woonproject Thedemaborg. Wethouder Jos Darwinkel van gemeente Noordenveld, Woonborg-directeur Annemarieke Nagel en Heijmans-directeur Remco van der Mossel arriveerden in een koets met Friese paarden om het moment te markeren — een knipoog naar de geschiedenis van de plek.
Biobased
Op het terrein van de voormalige wasknijperfabriek verrijzen 35 woningen, waarvan 7 sociale huurwoningen. Een groot deel wordt biobased gebouwd, met natuurlijke materialen zoals hout en isolatie van vezelhennep. Deze manier van bouwen vermindert de uitstoot tijdens de productie en maakt hergebruik van materialen mogelijk. En het vergroot het wooncomfort. “De woningen blijven ’s zomers koeler en ’s winters warmer,” zegt Van der Mossel van Heijmans.
Natuurlijk
Het plan is ingericht met ruimte voor water en groen. Wadi’s, waterpartijen, graskeien bij de parkeerplaatsen, en groene daken vangen het regenwater op. De bedoeling is dat op deze wijze de wijk wordt voorbereid op verschillende weerssituaties.
Duurzaamheid en historie
De plek van de Thedemaborg heeft een rijke historie. In het stedenbouwkundig plan is ook de denkbeeldige route tussen Landgoed Nienoord en de oude borg bij Terheijl denkbeeldig verwerkt. Darwinkel: “Mooi dat een plek met zoveel geschiedenis weer toekomst krijgt en bijdraagt aan de leefbaarheid van Nietap.” Daar sluit Nagel zich bij aan: “We bouwen niet alleen woningen, maar een buurt waar duurzaamheid en historie samenkomen.”



