In Kunstencentrum K38 aan de Kanaalstraat in Roden opent vrijdag 10 april de nieuwe tentoonstelling van Verkuno. Onder de titel ‘Hoofd in de Wolken’ tonen dertien kunstenaars werk waarin het luchtruim en de symboliek van de wolk centraal staan. De officiële opening wordt gedaan door Bores van der Molen, gezagvoerder bij de KLM.
Het thema
Het gekozen thema wordt door de deelnemende kunstenaars op uiteenlopende manieren benaderd. Waar de één zich richt op de letterlijke weergave van wolkenpartijen en mist, gebruikt de ander het onderwerp als metafoor voor de menselijke psyche of de huidige staat van de samenleving. Dit leidt tot een collectie die varieert van concrete observaties tot abstracte interpretaties.
Invalshoeken van kunstenaars
De expositie laat zien dat de wolk meer is dan een meteorologisch verschijnsel. Zo onderzoekt Marian Mijnhardt de luchten in de schilderkunst van oude meesters. Zij legt in haar werk – niet zonder humor – de link tussen historische waarnemingen en de omstandigheden van het klimaat. Hilda Klaassen presenteert een installatie waarin herinnering en natuur samenkomen. Hierin vormen elementen als regen en water een verbinding met de innerlijke gevoelswereld. Diana Large kiest voor een abstracte invalshoek. Zij richt zich op de veranderende kleuren en sferen van het licht gedurende de dag, waarbij de atmosfeer wordt vertaald in ritme en textuur.

Praktische informatie
Hoofd in de Wolken is voor het publiek toegankelijk van zaterdag 11 april tot en met zondag 10 mei. Kunstencentrum K38, Kanaalstraat 38, is geopend van woensdag tot en met zondag, tussen 13.00 en 17.00 uur. Er zijn toegangskosten van toepassing. Jongeren tot 18 jaar mogen gratis naar binnen.




