Tip de Redactie
Luister Radio
Luister via deze knop mee.
Kijk TV
Kijk via deze knop mee.
Inhoud bewerken

© 2025 RTV Zulthe

Opnieuw prijsstijging bij waterschap Noorderzijlvest 

Foto: Noorderzijlvest
© Foto: Noorderzijlvest
Deel op Facebook

De waterschapsbelasting gaat met 9,8 procent omhoog voor huishoudens die zijn aangesloten bij Noorderzijlvest. De kosten zullen met 20 tot 55 euro stijgen bij Noorderzijlvest, afhankelijk van of iemand een koop- of huurwoning heeft en de omvang van het huishouden. Noorderzijlvest zet zijn reserves in om de kostenstijging zo veel mogelijk te beperken.

Nieuwe investeringen

De prijsstijging is volgens Noorderzijlvest nodig om investeringen te kunnen doen in veilige dijken, de opvang van piekbuien en de gevolgen van droge periodes. Ook het zuiveren van rioolwater vereist nieuwe mogelijkheden.

Groot onderhoud

De kosten voor de rioolwaterzuiveringen in Leek en Garmerwolde stijgen, omdat er groot onderhoud nodig is. Daarmee wordt het zuiveringsproces verbeterd, waardoor het drinkwater schoner wordt. Volgend jaar is er 43,8 miljoen euro nodig om de zuiveringstaken uit te voeren. In 2030 wordt dat 54,4 miljoen euro. Het bestuur van Noorderzijlvest neemt op 26 november een besluit over de prijsstijging.

Dit is een partnerartikel van

lees hier het originele artikel.

Advertentie

Gerelateerde berichten

Log hier in