De gemeente Westerkwartier heeft dinsdagavond 10 februari zes mogelijke ontwerpen gepresenteerd voor een nieuwe rondweg rond Leek en Tolbert, inclusief een parallelstructuur langs de A7.
Huidige infrastructuur staat onder druk
De gemeente lichtte toe waarom wordt gekeken naar aanpassingen: de huidige infrastructuur staat onder druk en voldoet niet overal meer aan de intensiteit van het verkeer. Zo’n 250 bewoners waren aanwezig in De Postwagen in Tolbert om de plannen te bekijken.
Dagelijks hinder van druk verkeer
Door de groei van woon- en werkverkeer ondervinden de dorpen Tolbert en Leek hier dagelijks hinder van, vooral tijdens de spits en bij files op de A7 tussen Marum en Leek. Ook sluipverkeer vormt een probleem.
Definitieve beslissing is nog niet genomen
Projectleider Jolanda Buursma lichtte de modellen toe: “Een definitieve beslissing is nog niet genomen. We zijn met de provincie Groningen en de gemeente Noordenveld in gesprek. Vooral bij Noordenveld lag het onderwerp in het verleden gevoelig, en dat is nog steeds zo, maar we blijven in gesprek. De financiering moet deels vanuit de gemeente Westerkwartier komen, maar ook vanuit de provincie Groningen en het Rijk. Ook hierover voeren we gesprekken. Concrete afspraken worden later gemaakt.”
Ongeruste bewoners stellen kritische vragen
Tijdens de korte vragenronde stelden enkele ongeruste bewoners kritische vragen, onder meer over wat er met de woningen langs het tracé gebeurt en of onteigening mogelijk is. Ook werd gevraagd naar de samenwerking met de gemeente Noordenveld aangezien er veel verkeer vanuit het Noordenveld door Leek naar de A7 rijdt, en of een meer regionale verkeersaanpak daardoor zinvol is. Eind juni staat de tweede informatieavond gepland.



