Op een weiland langs de Oude Velddijk in Peize mogen zestien tot twintig levensloopbestendige huizen worden gebouwd. De hoogste bestuursrechter van het land gaf vandaag met een einduitspraak groen licht voor de bouw, meldt RTV Drenthe.
Hoewel de Raad van State op een foutje in het bestemmingsplan stuitte, breekt dat het plan niet op. De gemeente Noordenveld stelde het woningplan vast zonder dat er op dat moment een zogeheten woonvisie lag. Dat is een plan van een gemeente voor de woningmarkt. Zo’n plan is wel noodzakelijk. Noordenveld stelde daarna alsnog zo’n woonplan op waaruit blijkt dat de komende jaren in Peize behoefte is aan 200 tot 275 nieuwe woningen.
Volgens omwonenden, die bezwaar maakten tegen het woningplan, staan er al voldoende andere woningplannen in Peize op stapel waardoor de woningen aan de Oude Velddijk 26 overbodig zouden zijn. De Raad van State is het niet met hen eens en wijst erop dat een aantal plannen dat de tegenstanders aanvoerden niet meeteelt in de nieuwe woonvisie. Kortom, er is voldoende behoefte aan de woningen.
Geen wateroverlast
Ook voor de rest ziet de hoogste bestuursrechter geen onoverkomelijke problemen in het woningplan. De bouwlocatie op het weiland past in de dorpsomgeving. Verder voorziet de rechter geen toename van de wateroverlast bij de huizen ten zuiden van het woongebied.



