Tip de Redactie
Luister Radio
Luister via deze knop mee.
Kijk TV
Kijk via deze knop mee.
Inhoud bewerken

© 2025 RTV Zulthe

Uilen en andere vogels op Landgoed Nienoord

© Foto: IVN Westerkwartier
Deel op Facebook

Het 500 jaar oude Landgoed Nienoord in Leek kennen we als een historisch landschap met oude bossen en weiden. Maar het is ook een paradijs voor vogels. Tijdens een lezing op donderdag 20 november neemt vogelkenner René Oosterhuis bezoekers mee in de rijke vogelwereld van het landgoed – van piepkleine zangvogels tot de mysterieuze uilen die er in de schemering hun domein hebben.

Talloze soorten

Nienoord is een lappendeken van bos, water en open veld, waar talloze vogelsoorten zich thuis voelen. Oosterhuis, die al sinds zijn jeugd de vogels van Nienoord bestudeert, weet precies wat er het hele jaar door te zien en te horen is. Zo huizen er maar liefst vier soorten uilen, en vliegt er een vogeltje rond dat nog geen vijf gram weegt.

Lezing

De lezing ‘Uilen en andere vogels op Landgoed Nienoord’ vindt plaats op donderdag 20 november van 19.30 tot 21.00 uur in het Infocentrum Nienoord (bij de parkeerplaats). De toegang is gratis, inclusief koffie of thee. Aanmelden kan via ivnnienoord500@gmail.com onder vermelding van ‘lezing Vogels’.

Advertentie

Gerelateerde berichten

Log hier in