Het weiland ter hoogte van de Wilpsterweg 1a in Marum is omgetoverd tot een gele zonnebloemenzee. Het is niet alleen mooi om naar te kijken, maar het is ook mogelijk om een eigen boeket te plukken. Lionsclub Westerkwartier bedacht het initiatief om geld in te zamelen voor het goede doel. Daarnaast maken de leden van de club boeketten om weg te geven aan alle zorginstellingen in het Westerkwartier. “Het is een blijk van waardering voor alle goede zorg die zij aan de mensen verlenen”, vertelt Hendrik Jan Achterhof. “Tijdens de coronatijd stonden we nog voor ze te klappen op de pleinen, maar sindsdien is dat weer verwaterd. Daarom willen we onze waardering opnieuw uiten.”
Eigenlijk zou de pluktuin pas op vrijdag 1 augustus open gaan, maar door het vochtige weer van afgelopen weken moeten de bloemen nu geplukt worden. Een groep van zeven leden heeft zich daarom verzameld bij het veld. “We zijn hier nu elke avond om de boeketten zo snel mogelijk naar de tehuizen en zorginstellingen te brengen”, vertelt Achterhof. Per avond worden er rond de vijfenzeventig bosjes klaargezet. Ieder verzorgingstehuis krijgt namelijk rond de dertig bossen en er zijn ongeveer dertig instellingen in de gemeente. “Dat betekent dat we vijftien avonden moeten plukken”, zegt hij. “We hadden gehoopt dat we pas rond 15 augustus zouden starten in verband met leden die op vakantie zijn, maar dat is dus een maand eerder geworden.”
Hoewel het hard werken is, heeft iedereen een grote glimlach op z’n gezicht. Terwijl een aantal mannen in het veld bezig is om de zonnebloemen te snijden, is een groep vrouwen druk met het sorteren van de bloemen en het maken van de boeketten. Het doel van de avond is vijftig stuks, maar al snel blijkt dat het sneller gaat dan verwacht. Om 19:00 uur is het doel al bereikt. “Dan gaan we voor meer”, klinkt het enthousiast. Naast het uiten van waardering aan de zorg, wil de Lionsclub geld ophalen voor het goede doel. “Mensen kunnen langskomen om bloemen mee te nemen, maar ook om foto’s te maken van het veld. We hebben zelfs al aanvragen voor fotoshoots gehad”, vertelt Achterhof. “We hopen dat als mensen bloemen komen plukken of foto’s komen maken, dat ze dan ook een donatie doen.” Ondertussen stopt er een auto naast het veld om een kijkje te komen nemen naar de bloemen. “Dat is alleen maar leuk”, zegt hij met een glimlach. Dan zie je de waardering voor het werk dat we doen.”
Lionsclub Westerkwartier is een club die steun biedt aan mensen die een steuntje in de rug nodig hebben, legt Achterhof uit. Zo organiseren zij ook de Badeendjesrace in Leek en staan ze tijdens Koningsdag op de braderie in Zuidhorn om geld op te halen. “Jaarlijks geven we tussen de €10.000 en €20.000 aan verschillende goede doelen”, zegt hij. “Maar daarvoor zouden we meer mankracht kunnen gebruiken.” De club bestaat nu uit dertig leden, maar meer zijn van harte welkom. Bijvoorbeeld om andere, lokale initiatieven te bedenken zoals de zonnebloemplukdagen. Voor meer informatie over de Lionsclub Westerkwartier, zie westerkwartier.lions.nl.