Onze fotograaf Henk Rozema bezoekt jubilarissen in de gemeente Westerkwartier. Hij legt ze vast op de gevoelige plaat en tekent hun verhaal op. Woensdag 25 juni is het verhaal van het echtpaar Helmus-Van der Vaart uit Lutjegast.
Het echtpaar Helmus kreeg woensdag bezoek van locoburgemeester Richard Lamberst van de gemeente Westerkwartier. Hij feliciteerde hen met hun 60-jarig huwelijk en had een bos bloemen voor hen meegebracht.
Kornelis Tjeerd Helmus 82 jaar geboren in Peebos, dat niet ver afligt van Doezum. Otilja van der Vaart is 79 jaar geboren in Lutjegast. Gedurende hun hele huwelijk hebben ze in Lutjegast gewoond. Het echtpaar heeft vier kinderen, zestien kleinkinderen en zeventien achterkleinkinderen.
De geur van hout is verweven met Kornelis. Hij was timmerman van beroep. Otilja heeft altijd de huishouding gedaan.
Ook de geur van asfalt is Kornelis bekend: hij houdt namelijk van motorrijden. Daarnaast mag hij graag knutselen.