Tip de Redactie
Luister Radio
Luister via deze knop mee.
Kijk TV
Kijk via deze knop mee.
Inhoud bewerken

© 2025 RTV Zulthe

Vrijheidsloop met Loopgroep Nienoord van Wageningen naar Leek

Deel op Facebook

In de nacht van 4 op 5 mei wordt in Wageningen traditioneel het Nationaal Bevrijdingsvuur ontstoken tijdens ‘Vuur van de Vrijheid’, live uitgezonden op NPO 1. Aan het einde van ‘Vuur van de Vrijheid’ start de Nationale Bevrijdingsvuurestafette.

5.000 Estafettelopers van 235 loopgroepen (een record) verspreiden het Nationale Bevrijdingsvuur naar ruim tweehonderd gemeenten. De deelnemers lopen de hele nacht en dag met het Bevrijdingsvuur in estafette naar hun thuisgemeente.

Loopgroep Nienoord doet mee
Vanuit Leek zal het vuur worden opgehaald door 22 hardlopers van Loopgroep Nienoord. Zij rijden ’s avonds 4 mei naar Wageningen. Onderweg is een stop ingelast om 20.00 uur om stil te staan bij de herdenking. Om 23.00 uur begint de bevrijdingsceremonie bij Hotel de Wereld in Wageningen.
Vanaf 24.00 uur vertrekken de loopgroepen. De bijna 180 km wordt gelopen in estafettevorm, waarbij steeds een deel van de groep 20 minuten gaat hardlopen, fietsen of uitrusten in de bus

Feestelijke aankomst op De Dam – U kunt meedoen
De aankomst in Leek is georganiseerd in samenwerking met het 4-Mei Comité Leek, met een korte plechtigheid op De Dam. Daarbij wordt  met het meegebrachte vuur een vuurschaal wordt ontstoken. Er zijn korte toespraken door burgemeester Ard van der Tuuk van gemeente Westerkwartier, de voorzitter van het 4-Mei Comité Leek Jan Willem Slotema, en organisator Peter Wolters van Loopgroep Nienoord.
Iedereen die het wil kan het laatste traject van 2 kilometer meefietsen of mee-hardlopen. Verzamelpunt daarvoor is de rotonde Houtsingel/Oostindie, op 5 mei om circa 16.45 uur.

Bevrijdingsvuur hét symbool voor leven in vrede en vrijheid
Het vuur symboliseert de bevrijding van Nederland en de boodschap van vrede en vrijheid. In Wageningen wordt het vuur met fakkels overgedragen aan alle loopgroepen. Loopgroep Leek neemt het vuur mee met stormlantaarns op de fietsen. Het laatste traject in Leek wordt weer gelopen met fakkels, waarna op De Dam de vuurschaal wordt ontstoken.

Bron: Loopgroep Nienoord
Voor meer informatie: https://www.loopgroepnienoord.nl/

Advertentie

Gerelateerde berichten

Log hier in