Tip de Redactie
Luister Radio
Luister via deze knop mee.
Kijk TV
Kijk via deze knop mee.
Inhoud bewerken

© 2025 RTV Zulthe

‘Vuilnismannen’ treden op voor basisschoolleerlingen in het BaronTheater Opende

© Serena Caruso / RTV Zulthe
Deel op Facebook

Elk jaar zetten tussen de 1800 en 2000 leerlingen in de gemeente Westerkwartier zich in om zwerfafval rondom hun school of in nabijgelegen parken op te ruimen. Als blijk van waardering organiseerde de gemeente daarom, samen met NDCE, een feestelijke theatervoorstelling in het BaronTheater in Opende. Donderdag 12 juni kwamen ongeveer 350 leerlingen van zeven basisscholen bijeen om te kijken naar het muzikale optreden van ‘De Vuilnismannen’. Ook werd het speciaal door NDCE ontwikkelde lespakket ‘Zwerfafval’ uitgereikt door NDCE aan wethouder Bé Schollema.

Het is de tweede keer dat er een speciale voorstelling wordt georganiseerd voor de leerlingen, vertelt Linda Lieuwes van NDCE. “Vorig jaar kwam ‘Nico met z’n kliko’ en nu hebben we ‘De Vuilnismannen’.” In hun interactieve show laten ze zien hoe je van afval muziek kan maken. Daarmee maken ze, op creatieve en leuke manier, kinderen bewust van het belang van een schone leefomgeving. Naast de show, wordt ook het lespakket ‘Zwerfafval’ beschikbaar voor basisscholen. Met ondersteuning van afvalcoaches kan dit lesmateriaal worden ingezet in de klas.

De tekst gaat verder onder de afbeelding:

Tobias Holtman (13) is ambassadeur van de Vrijwilligers Zwerfafval – Serena Caruso / RTV Zulthe

Tijdens de ochtend was ook de ambassadeur van de Vrijwilligers Zwerfafval aanwezig: de dertienjarige Tobias Holtman uit Tolbert. ‘Toen ik mijn ID-kaart moest verlengen, zag ik dat ik mij kon aanmelden als vrijwilliger’, blikt hij terug. ‘Ik ergerde mij altijd al aan zwerfafval, dus besloot ik het te doen.’ Vanaf dat moment gaat hij regelmatig de straat op om afval op te ruimen, waar hij soms gekke vondsten doet. ‘Ik heb al eens een matras gevonden’, vertelt hij met een lach. ‘Toen heb ik die helemaal mee naar huis genomen.’ Holtman hoopt dat meer jongeren zich zullen inzetten voor zwerfafval. Hij gaat er in ieder geval nog jaren mee door.

Die fanatieke inzet hopen gemeente Westerkwartier en NDCE ook over te brengen aan de eerste groep leerlingen die in de theaterzaal klaar zitten voor de show. Volgens wethouder Schollema maken mensen in het Westerkwartier zich gelukkig al erg druk over zwerfafval, maar kan het altijd beter. Daarom is ook hij blij met het uitgereikte lespakket wat op basisscholen kan worden gebruikt. Dan is het moment daar waarop de leerlingen hebben gewacht: het optreden van ‘De Vuilnismannen’. Door een mix van humor en muziek weten de drie mannen de hele zaal aan leerlingen vol enthousiasme mee te krijgen in hun optreden. Het dak gaat er helemaal af wanneer de leerlingen horen dat zij zelf ook een emmer krijgen waarop ze mee mogen trommelen. Toch blijft de boodschap van De Vuilnismannen duidelijk: ruim afval op en hou de straten schoon.

Advertentie

Gerelateerde berichten

Log hier in