Waterschap Noorderzijlvest heeft hun waterbeeld weer geactualiseerd. Sinds 11 augustus heeft het beperkt geregend. Het neerslagtekort schommelt dan ook nog steeds rond de 5% droogste jaren. Het tekort is wel lager dan de rest van Nederland.
De waterstanden zijn, ondanks het tekort, normaal voor de tijd van het jaar. Het Waterschap voert zowel naar Groningen als Drenthe weer water aan. De watergangen worden gemaaid om ervoor te zorgen dat het water zo goed mogelijk kan blijven stromen.
Zwemadvies
Waterschap Noorderzijlvest raadt daarnaast aan altijd het zwemadvies te checken. Voor verschillende officiële zwemwaterlocaties gelden namelijk waarschuwingen of een negatief zwemadvies. Zie meer op de website www.zwemwater.nl.
Dit waren de belangrijkste punten uit het rapport. Voor het volledige waterbeeld, zie Waterbeeld | Waterschap Noorderzijlvest.