Tip de Redactie
Luister Radio
Luister via deze knop mee.
Kijk TV
Kijk via deze knop mee.

Laatste kans om gevangenis Norgerhaven in Veenhuizen van binnen te bekijken

© Foto: Dienst Justitiële Inrichtingen
Deel op Facebook

Wie nog eens binnen de muren van gevangenis Norgerhaven wil kijken, krijgt zaterdag 26 september die kans. Dan is er een open dag. Maar het is voorlopig de laatste keer, want de gevangenis sluit eind dit jaar voor een renovatie.

Kijkje in een cel

Bezoekers kunnen onder meer een cel bekijken en zien hoe het dagelijks leven in de gevangenis eruitziet. Ook wordt verteld hoe medewerkers zorgen voor veiligheid en hoe gedetineerden worden voorbereid op hun terugkeer in de samenleving.

Beperkt aantal bezoekers

Norgerhaven is tijdens de open dag gewoon in bedrijf. Daarom is er plek voor maximaal 200 bezoekers. Aanmelden is verplicht via opendagpiveenhuizen@dji.minjus.nl. De minimumleeftijd is 12 jaar. Jongeren mogen alleen mee met een volwassene. Adres: Oude Asserstraat 20, Veenhuizen.

Volledige vernieuwing

Na de sluiting wordt de gevangenis van binnen volledig vernieuwd. De buitenkant van het monument blijft behouden. Ook komt er een nieuw entreegebouw. Als alles volgens planning loopt, gaat Norgerhaven begin 2030 weer open.

Advertentie

Gerelateerde berichten

Log hier in

album-art

00:00