Tip de Redactie
Luister Radio
Luister via deze knop mee.
Kijk TV
Kijk via deze knop mee.

© 2026 RTV Zulthe

CBS ’t Fundament opent het Abel Tasman verhalenpad in Lutjegast

© Serena Caruso / RTV Zulthe
Deel op Facebook

Het Abel Tasman verhalenpad is maandagochtend 1 juni geopend door leerlingen van CBS ’t Fundament in Lutjegast. Na het zingen van een speciaal lied over de ontdekkingsreiziger, werd het lint doorgeknipt en mochten de leerlingen zelf op avontuur over het verhalenpad.

Het verhalenpad is gerealiseerd door Biblionet Groningen, Staatsbosbeheer en stichting Mien Westerkwartier. Eerder werden al verhalenpaden aangelegd bij het Pettenpad in Opende en in het Haarsterbos bij Marum. Waar die routes vooral op kinderen waren gericht, is bij het Abel Tasmanpad bewust gekozen voor een volwassen doelgroep. Mien Westerkwartier vertaalde het verhaal van Abel Tasman naar het Westerkwartiers.

Het verhalenpad is vanaf 1 juni geopend voor iedereen en zal naar verwachting tot oktober blijven staan. Lees in onderstaand artikel meer over het ontstaan van het Abel Tasman verhalenpad:

Advertentie

Gerelateerde berichten

Log hier in

album-art

00:00