Tip de Redactie
Luister Radio
Luister via deze knop mee.
Kijk TV
Kijk via deze knop mee.
Inhoud bewerken

© 2026 RTV Zulthe

Eerbetoon aan Indische geschiedenis in Roden: ‘In die z’n koffer’

Deel op Facebook

In activiteitencentrum De Dobbe in Roden staat op zondag 1 februari 2026 de muzikale voorstelling ‘In die z’n koffer’ op het programma. De voorstelling vertelt het verhaal van families die na de onafhankelijkheid van Indonesië noodgedwongen naar Nederland kwamen en hier een nieuw bestaan opbouwden.

Reis langs herinneringen, heimwee, hoop en humor

Aan de hand van persoonlijke verhalen en muziek van onder anderen Boudewijn de Groot, Henny Vrienten en Ernst Jansz maken de makers een reis langs herinneringen vol heimwee, hoop en humor. De voorstelling is een eerbetoon aan de eerste en tweede generatie Indische Nederlanders en iedereen die ooit tussen twee werelden leefde.

Verhaal van Nico van Asdonck

Een bijzonder onderdeel is het verhaal van Nico van Asdonck, lid van de tweede generatie. Met foto’s, documenten en de zorgvuldig bewaarde koffer van zijn vader laat hij zien hoe deze geschiedenis werd doorgegeven binnen de familie.

Indische, Molukse, Chinese, Indonesische en Hollandse roots

Voorafgaand aan de voorstelling is er een foto-expositie met portretten van dorpsgenoten met Indische, Molukse, Chinese, Indonesische en Hollandse roots. Bezoekers kunnen daarnaast genieten van huisgemaakte Indische lunchgerechten. Reserveren wordt aangeraden.

Advertentie

Gerelateerde berichten

Log hier in