Tip de Redactie
Luister Radio
Luister via deze knop mee.
Kijk TV
Kijk via deze knop mee.

‘Meer woningbouw in Westerkwartier vergt meer ambtenaren’

© Bé Schollema - Jeroen Betten RTVZulthe 07032026
Deel op Facebook

Om als gemeente Westerkwartier steviger grip te krijgen op woningbouw is de komende jaren meer ambtelijke capaciteit nodig. Dat stelde wethouder Bé Schollema (GroenLinks/PvdA – links op de foto) in de laatste uitzending van ‘Politiek op zaterdag’. VVD-lijsttrekker Jeroen Betten (rechts op de foto) toonde zich bereid hiervoor geld uit te trekken. Hij stelde wel als voorwaarde dat dit niet uitdraait op een extra kostenpost voor de burger. “Het geld moet binnen de bestaande begroting worden gevonden.

Betten vindt dat de gemeente meer regie moet krijgen op woningbouw. “In allerlei dorpen liggen mooie woonplannen. Maar de gemeente laat het nu nog over aan commerciële ontwikkelaars om concreet projecten op te pakken. Wij zouden zelf de markt actiever willen benaderen.”

Sneer naar VZ

In de uitzending deelde hij nog een sneer uit aan coalitiepartij VZ Westerkwartier: “VZ stemde in met de aanleg van een zonnepark in Noordhorn. Nu een plan voor een zonnepark in het Zuidelijk Westerkwartier aan de orde is, keert VZ zich met vette koppen in de krant tegen.” Hij deed dit af als goedkope verkiezingsretoriek.

Luister hier naar de uitzending van Politiek op zaterdag van 7 februari 2026

Advertentie

Gerelateerde berichten

Log hier in

album-art

00:00