Eigenaar Hans Wever van de gelijknamige oud-ijzerhandel in Roden heeft woensdag 1000 euro geschonken aan de kinderboerderij in het dorp. Het geld was Wever zelf ook gegeven ter gelegenheid van het 45-jarige bestaan van zijn bedrijf in augustus. De kinderboerderij is verheugd met de schenking en gaat deze gebruiken voor het kopen van nieuw gereedschap. Daarnaast krijgt Visio De Brink in Vries ook een donatie van 1000 euro, waarmee een ligschommel wordt bekostigd voor deze zorglocatie voor blinden en slechtzienden.
Opbrengsten van jubileumfeest
Het geld van de schenkingen was Wever zelf ook cadeau gedaan. Hij geeft aan, dat hij niet had gerekend op de gulle giften tijdens het jubileumfeest van zijn bedrijf in augustus. “We hadden duidelijk aangegeven geen cadeaus te willen. Maar we hadden eten en drinken voor zo’n 240 mensen en daarvan kwamen vele toch met gevulde enveloppen aanzetten. Toen heb ik met mijn boekhouder twee instellingen uitgezocht om het geld aan te schenken”, aldus de weldoener, die eerder ook financiële ondersteuning gaf aan zwemmen voor verstandelijk gehandicapten en het G-voetbal van ONR.
‘Normaal om te geven om kwetsbare mensen’
“Begrijp me niet verkeerd hoor”, vervolgt de 65-jarige ondernemer, “zelf heb ik zo’n beetje alles gedaan wat God verboden heeft. Zo ben ik naast de ijzerhandel ook jarenlang actief geweest in het verhuren van panden in de rosse buurten van Amsterdam en Antwerpen. Maar ik vind het niet meer dan normaal dat je om kwetsbare mensen geeft. Dat heb ik van mijn moeder, die jarenlang bij het Leger des Heils zat. Die deed vroeger vrijwillig al veel werk, waar tegenwoordig wel geld voor is maar waarop nu vaak gebudgetteerd wordt.”





