Tip de Redactie
Luister Radio
Luister via deze knop mee.
Kijk TV
Kijk via deze knop mee.

© 2026 RTV Zulthe

Dichtclub Westerkwartier brouwt gedichten met willekeurige woorden van bezoekers Summerproat

Deel op Facebook

Schutteldoek, zomeravond, taststok, cava, rabarber, en tientallen andere woorden. Zes leden van Dichtclub Westerkwartier kregen de uitdaging om gedichten te schrijven met willekeurig aangeleverde woorden. Tijdens Summerproat bij Nienoord op 25 juni werd bezoekers namelijk gevraagd één woord op papier te zetten als bouwsteen voor een gedicht. Spontane woorden dus, om de dichters daarmee creatief aan de gang te zetten.

Woordenopbrengst

De bezoekers brachten samen 74 verschillende woorden bijeen. Van alledaagse begrippen tot woorden die je misschien niet snel in een gedicht verwacht. Daarna werden de woorden willekeurig verdeeld onder de zes leden van de Dichtclub. Iedere dichter kreeg twaalf of dertien woorden en maakte daarvan een eigen gedicht.

Verscheidenheid

Hoewel alle dichters met dezelfde opdracht aan de slag gingen, leverde dat zes totaal verschillende teksten op. De gekozen woorden bepaalden het vertrekpunt, maar de uitwerking was aan de dichter zelf. Aan de uitdaging deden Piety Veenema, Gerardo Insua Teijeiro, Ben Hoogland, Myra Eeken-Hermans, Ton Peters en Wouter van Schie mee.

Woorden één keer

Uitgangspunt was dat woorden slechts één keer zouden worden gebruikt. Dubbele inzendingen zijn dan ook niet opnieuw gebruikt. Alleen ‘schutteldoek’ en ‘skutteldoek’ bleven beide behouden vanwege het verschil in spelling. De zes gedichten zijn inmiddels gepubliceerd op onder andere de website van Dichtclub Westerkwartier.

Advertentie

Gerelateerde berichten

Log hier in

album-art

00:00