Tip de Redactie
Luister Radio
Luister via deze knop mee.
Kijk TV
Kijk via deze knop mee.

© 2026 RTV Zulthe

Dierenartsen: “Grasaren probleem voor honden; eigenaren én gemeenten aan zet”

Deel op Facebook

Het warmere weer zorgt voor meer grasaren langs bermen en wandelpaden. Een risico, volgens dierenartsenorganisatie IVC Evidensia. Want de grasaar kan gevaarlijk zijn voor honden. Eigenaren van honden wordt opgeroepen hun hond grondig te controleren. Gemeenten worden opgeroepen om eerder te maaien.

David Gribnau van IVC Evisensia: “Ze kunnen in de vacht van een hond blijven hangen en vervolgens de huid binnendringen.” En dat kan pijn en ontstekingen veroorzaken. Soms moet een dierenarts de hond onder narcose brengen om de aar op te sporen en te verwijderen.

IVC Evidensia adviseert hondenbezitters daarom om na iedere wandeling de hond te controleren.

Daarnaast ligt er een taak bij de gemeenten, volgens IVC Evidensia. Bermen en gras langs wandelpaden zou eerder gemaaid moeten worden, en afgevoerd. Wat mogelijk haaks staat op een beleid om juist minder vaak te maaien, met oog op de diversiteit van insecten. “Daar ligt inderdaad een spanningsveld”, erkent Gribnau. “Maar voor de honden zou het beter zijn om eerder te maaien.”

Advertentie

Gerelateerde berichten

Log hier in

album-art

00:00